Obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie – harmonogram na miesiąc październik 2022 r.

W Polsce, szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają wszystkie psy, bez wyjątków i co jest istotne nawet jedna dawka szczepionki wywołuje u psa długotrwałą ochronę poszczepienną.
Szczepiąc swojego pupila, co roku zabezpieczamy samych siebie i innych ludzi przed zarażeniem. W związku z powyższym w miesiącu październiku odbędzie się druga tura szczepienia psów na terenie poszczególnych miejscowości w gminie Piątnica.  Szczepienia będą wykonywane przez „LECZNICA MAŁYCH ZWIERZĄT lek. wet Wojciech Karpiński”, w następujących terminach:

Koszt szczepienia za 1-go psa to 35 zł

Szczepienie jest obowiązkowe!

Przypominamy, że można zaszczepić swojego psa przeciwko wściekliźnie również indywidualnie u innego wybranego przez siebie lekarza weterynarii. W takim przypadku należy już we własnym zakresie skontaktować się telefonicznie z wybranym lekarzem w celu umówienia wizyty.

W chwili obecnej na terenie Gminy Piątnica obowiązkowe szczepienie wykonywane są także przez:

• GABINET WETERYNARYJNY „FENIKS” lek. wet. Roman Wysocki, Krzewo 24C tel. 602 577 913
  • Usługi lekarsko-weterynaryjne Marek Rutkowski, Piątnica Poduchowna ul. Stawiskowska 51, tel. 604 102 353