Gmina zakupiła piaskarko – solarkę

Gmina Piątnica zakupiła piaskarko – solarkę firmy Pronar, model T131. Koszt sprzętu to 64 682,24 złotych. Nowy sprzęt będzie służył do zimowego utrzymania dróg na terenie naszej gminy, co znacząco wpłynie na jakość i bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Posypywarka T131 ciągniona za traktorem i napędzana z jego układu hydraulicznego jest przeznaczona do zimowego posypywania dróg piaskiem i solą. Skrzynia załadunkowa o pojemności do 3,8 m3 jest usztywniona za pomocą wewnętrznej kraty stabilizującej oraz specjalnych profili bocznych, a zamontowane nad nią sito zapobiega załadunkowi zbrylonego materiału oraz kamieni. Doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni metalowych stanowią dwuskładnikowe materiały chemoutwardzalne.  Precyzyjna regulacja prędkości posuwu taśmy podającej oraz położenia tarcz rozsiewających i ich łopatek gwarantuje dokładne dozowanie każdego materiału i bardzo równomierny rozrzut piasku (źródło: pronar.pl).