Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat”.

14 października  – Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia Wójt Gminy Piątnica Pan Artur Wierzbowski w imieniu całego naszego lokalnego samorządu spotkał się z przedstawicielami środowiska oświatowego: Dyrektorami szkół, nauczycielami, przedstawicielami pracowników niepedagogicznych oraz emerytami.

Słowa laureata pokojowej nagrody nobla  Nelsona Mendeli: „Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat” stanowiły motto tego spotkania.

To właśnie ten światowy polityk idealnie podkreślił znaczenie edukacji, która w obecnych czasach jest wartością bez miary. Z jego słów jasno wypływa ogromne znaczenie pracy każdego nauczyciela, każdego pracownika oświaty. Wójt Gminy Piątnica Pan Artur Wierzbowski – gospodarz uroczystości – podkreślił, iż w Dniu Edukacji Narodowej mamy możliwość zatrzymania się i zadumania nad niezastąpioną pracą nauczyciela, każdego pracownika oświaty. Powiedzieć z serca płynące słowo dziękuje. 

W trakcie spotkania doszło również do bardzo wzruszających chwil – pożegnanie pracowników placówek oświatowych, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę. Wójt serdecznie podziękował osobom, które zakończyły już swoją drogę zawodową:

  1. Pani Teresie Brzozowskiej
  2. Pani Grażynie Rakowskiej

oraz

3. Pani  Alicji Sobucie.

Następnie gratulacje odebrało 15 nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego. Pan Wójt wręczając listy gratulacyjne i drobne upominki powiedział: „Cieszymy się bardzo z Waszego rozwoju i mamy nadzieję, że będziecie piąć się jeszcze wyżej i osiągać kolejne cele, życzymy sukcesów w pracy  z uczniami.”

Po zakończeniu tej części uroczystość, podkreślono ogromne znaczenie roli  Dyrektorów szkół prowadzonych przez Gminę Piątnica. „Niektórzy z Was już od wielu lat, niektórzy trochę krócej, z dużą odpowiedzialnością kierujecie naszymi placówkami oświatowymi. Zawsze macie na uwadze przede wszystkim dobro uczniów. Dziękujemy za Waszą troskę o sprawy naszych szkół, chociaż czasami na  pewno nie jest łatwo. Dziękujemy za każdy dzień jaki spędzacie w jej murach – wielokrotnie już poza godzinami pracy. Za pomoc której udzielacie rodzicom, za poczucie bezpieczeństwa jakie dajecie każdemu uczniowi. Wasza praca, zaangażowanie jest nieoceniona i niezastąpiona, a w dzisiejszych czasach wręcz heroiczna. Pomimo to,  na Naszych Dyrektorów można zawsze liczyć, nigdy nie zawiedliście. Jesteście dziewięcioosobowym zespołem, który pomimo wichrów i burz, a może nawet huraganów jakie dotykają oświatę zawsze jesteście na posterunku. Dzielnie mierzycie się z nowymi wzywaniami, ze zmianami zachodzącymi w systemie edukacji. Często też zmagacie się z organem prowadzącym który zmuszony jest nieustannie szukać oszczędności w niedofinansowanej oświacie. Wy to wszystko wiecie najlepiej. Dzisiaj z okazji również Waszego Święta w imieniu władz samorządowych Gminy Piątnica, składam wyrazy podziękowania i przekazuje symboliczne dziękuje.”

Korzystając z tego świątecznego dnia Pan Artur Wierzbowski uhonorował trzech dyrektorów, którzy otrzymali w 2022 r. nagrodę Wójta Gminy Piątnica.

1.Panią Wiesławę Masłowską

2.Panią Martę Ogonowską-Stolarczyk

3.Panią Izabelę Zapert

Na  pożegnanie, jeszcze raz, na ręce obecnych dyrektorów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zostały przekazane najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim osobom zatrudnionym w naszych placówkach oświatowych. „Cieszcie się tym dniem, świętujcie bo ostatnio żyjemy w czasach kiedy jest tak mało okazji i możliwości do radości. Wszystkiego co najlepsze dla Państwa.”

Następnie minutą ciszy uczczono pracowników oświaty z Gminy Piątnicy, którzy odeszli na zawsze. Upamiętniono Pana Dyrektora Andrzej Milewskiego w drugą rocznicę jego śmierci. Niech pamięć o nich wiecznie trwa!

Oprawę artystyczna uroczystości przygotowały dwie uczennice klasa II ze Szkoły Podstawowej w Kisielnicy: Oliwia Frąckiewicz, Wiktoria Żebrowska, pod kierunkiem nauczycielki Pani Urszuli Kalinowskiej.

Ostatnie wpisy

Strajk rolników

Szanowni Państwo Informujemy, że protest rolników w dniu 17.04.2024 na terenie naszej gminy został odwołany. Monika Orłowska

Czytaj więcej »