Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Jest to dzień, który ma na celu kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. 

W dniu wczorajszym na zaproszenie Seniorów z Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Górkach-Sypniewo odpowiedział Wójt Gminy Piątnica – Pan Artur Wierzbowski, który w towarzystwie Pani Sekretarz Gminy – Barbary Sobczyńskiej-Wanke spotkał się z naszymi Seniorami.

Podczas tego spotkania z Seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Wystawili krótkie przedstawienie satyryczne oraz radośnie zaśpiewali piosenkę o emerytach.  

Wójt Gminy Piątnica podziękował za zaproszenie, a przede wszystkim za ich obecność i mądrość życiową oraz otwartość na życie, którą można było dzisiaj zobaczyć na ich twarzach. Z życzeniami przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia wręczył Seniorom drobne upominki.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, wszystkim, którzy wkroczyli w Złotą Jesień Życia, składamy gorące życzenia zdrowia, pogody ducha i nieustającej energii.
Niech każdy dzień przynosi Państwu dużo ciepła i miłości ze strony bliskich, a w życiu osobistym dopisuje pomyślność i szczęście.

Ostatnie wpisy

Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy zaprasza do wzięcia udziału w Programie „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Szczegółowe informacje o Programie znajdują się na dołączonej ulotce.   Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy

Czytaj więcej »

Szkolenie chemizacyjne dla rolników.

28.02.2024 roku odbędzie się szkolenie chemizacyjne w GOK w Piątnicy. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łomży zaprasza na szkolenie uzupełniające z zakresu stosowania środków ochrony roślin. Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod numerami telefonu 517 131 352, 606 929

Czytaj więcej »