Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Jest to dzień, który ma na celu kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. 

W dniu wczorajszym na zaproszenie Seniorów z Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Górkach-Sypniewo odpowiedział Wójt Gminy Piątnica – Pan Artur Wierzbowski, który w towarzystwie Pani Sekretarz Gminy – Barbary Sobczyńskiej-Wanke spotkał się z naszymi Seniorami.

Podczas tego spotkania z Seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Wystawili krótkie przedstawienie satyryczne oraz radośnie zaśpiewali piosenkę o emerytach.  

Wójt Gminy Piątnica podziękował za zaproszenie, a przede wszystkim za ich obecność i mądrość życiową oraz otwartość na życie, którą można było dzisiaj zobaczyć na ich twarzach. Z życzeniami przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia wręczył Seniorom drobne upominki.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, wszystkim, którzy wkroczyli w Złotą Jesień Życia, składamy gorące życzenia zdrowia, pogody ducha i nieustającej energii.
Niech każdy dzień przynosi Państwu dużo ciepła i miłości ze strony bliskich, a w życiu osobistym dopisuje pomyślność i szczęście.

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »