Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Jest to dzień, który ma na celu kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. 

W dniu wczorajszym na zaproszenie Seniorów z Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Górkach-Sypniewo odpowiedział Wójt Gminy Piątnica – Pan Artur Wierzbowski, który w towarzystwie Pani Sekretarz Gminy – Barbary Sobczyńskiej-Wanke spotkał się z naszymi Seniorami.

Podczas tego spotkania z Seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Wystawili krótkie przedstawienie satyryczne oraz radośnie zaśpiewali piosenkę o emerytach.  

Wójt Gminy Piątnica podziękował za zaproszenie, a przede wszystkim za ich obecność i mądrość życiową oraz otwartość na życie, którą można było dzisiaj zobaczyć na ich twarzach. Z życzeniami przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia wręczył Seniorom drobne upominki.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, wszystkim, którzy wkroczyli w Złotą Jesień Życia, składamy gorące życzenia zdrowia, pogody ducha i nieustającej energii.
Niech każdy dzień przynosi Państwu dużo ciepła i miłości ze strony bliskich, a w życiu osobistym dopisuje pomyślność i szczęście.

Ostatnie wpisy

Jarmark wielkanocny

W sobotę 1 kwietnia 2023 roku na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie organizowane jest przez Gminę Piątnica i Miasto Łomża w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Czytaj więcej »

Ogłoszenie Koła Łowieckiego „Trop”

Zarząd Koła Łowieckiego „Trop” w Białymstoku, informuje, że osobą uprawnioną do przyjmowania zgłoszeń szkód łowieckich w sezonie w obwodzie 133 jest: Jan Żukowski Szkody łowieckie rolnik powinien zgłaszać listem poleconym lub osobiście na adres: Jan Żukowski,

Czytaj więcej »