Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

Europejski Dzień Seniora 2022 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Górkach-Sypniewo

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Jest to dzień, który ma na celu kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. 

W dniu wczorajszym na zaproszenie Seniorów z Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Górkach-Sypniewo odpowiedział Wójt Gminy Piątnica – Pan Artur Wierzbowski, który w towarzystwie Pani Sekretarz Gminy – Barbary Sobczyńskiej-Wanke spotkał się z naszymi Seniorami.

Podczas tego spotkania z Seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Wystawili krótkie przedstawienie satyryczne oraz radośnie zaśpiewali piosenkę o emerytach.  

Wójt Gminy Piątnica podziękował za zaproszenie, a przede wszystkim za ich obecność i mądrość życiową oraz otwartość na życie, którą można było dzisiaj zobaczyć na ich twarzach. Z życzeniami przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia wręczył Seniorom drobne upominki.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, wszystkim, którzy wkroczyli w Złotą Jesień Życia, składamy gorące życzenia zdrowia, pogody ducha i nieustającej energii.
Niech każdy dzień przynosi Państwu dużo ciepła i miłości ze strony bliskich, a w życiu osobistym dopisuje pomyślność i szczęście.

Ostatnie wpisy

Zaproszenie do składania deklaracji do projektu pn. „Granty na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców gminy Piątnica”

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dotychczas realizowanymi przez Gminę Piątnica programami wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych informujemy o planach uruchomienia kolejnego programu, który umożliwi mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem

Czytaj więcej »

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych wraca już od września i potrwa do końca października w całej Polsce. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim

Czytaj więcej »

Ruszają zapisy na „Bieg Pamięci Września”

Pobiegnij i uczcij pamięć o bohaterach! Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza do udziału w „Biegu Pamięci Września” o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się już 30 września b.r. na terenie Fortu III w Piątnicy Poduchownej. Bieg

Czytaj więcej »