Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 104529B Jurzec Włościański – Dobrzyjałowo

Oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 104529B Jurzec Włościański – Dobrzyjałowo

Oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 104529B Jurzec Włościański – Dobrzyjałowo

W miniony piątek oficjalnie otwarto remontowany pięciokilometrowy odcinek drogi łączącej Jurzec Włościański (gm. Stawiski) i Dobrzyjałowo (gm. Piątnica). Inwestycja została zrealizowana na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Piątnica a Gminą Stawiski.

Ta droga była bardzo oczekiwana przez wiele lat i przez mieszkańców Jurca, i Dobrzyjałowa. Trzeba podkreślić, że Jurzec Włościański to parafia Dobrzyjałowo, więc ta droga jest często wykorzystywana. Cieszę się, że mogliśmy zrealizować inwestycję razem z Panią burmistrz – mówił wójt Artur Wierzbowski.

Mieszkańcom Trzech Jurców zapewnia dobry dojazd do Dobrzyjałowa, gdzie jest m. in. parafia i cmentarz. Udało się na pozyskać ogromne dofinansowanie zewnętrzne i dzięki temu mogliśmy z gminą Piątnica podjąć to przedsięwzięcie. Dziękuję wójtowi Arturowi Wierzbowskiemu i samorządowi Piątnicy za zaufanie i dobrą współpracę – mówiła Agnieszka Rutkowska, burmistrz Stawisk.

Inwestycja pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 104529B Jurzec Włościański – Dobrzyjałowo” została sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (ponad 2,7 mln zł), środków finansowych Województwa Podlaskiego (800 tys. zł) oraz obu gmin (w tym gmina Piątnica przekazała 800 tys. zł, a gmina Stawiski ok. 1,6 mln zł).

Ostatnie wpisy