Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Oznakowanie ostrzegające kierowców o dzikich zwierzętach pojawiło się na drodze krajowej nr 64. Znaki ostrzegawcze zlokalizowane są na odcinku  Piątnica – Stare Bożejewo, na wysokości zjazdów w kierunku Wiktorzyna i Olszyn. 

Pojawienie się znaków informujących o szlakach dzikich zwierząt jest efektem wspólnej inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, WORD-u, GDDKiA, Nadleśnictwa Łomża, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i Gminy Piątnica. 

– Mam nadzieję, że Park, Lasy Państwowe i Policja będą chciały to zrobić w całym powiecie, bo jednak tych zwierząt jest coraz więcej. Należy się cieszyć, ale trzeba uważać, bo one też wędrują, przemieszczają się i należy na to zwrócić uwagę” – mówił Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Miejsca migracji dzikich zwierząt można zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej tutaj: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Ostatnie wpisy

Strajk rolników

Szanowni Państwo Informujemy, że protest rolników w dniu 17.04.2024 na terenie naszej gminy został odwołany. Monika Orłowska

Czytaj więcej »