Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Oznakowanie ostrzegające kierowców o dzikich zwierzętach pojawiło się na drodze krajowej nr 64. Znaki ostrzegawcze zlokalizowane są na odcinku  Piątnica – Stare Bożejewo, na wysokości zjazdów w kierunku Wiktorzyna i Olszyn. 

Pojawienie się znaków informujących o szlakach dzikich zwierząt jest efektem wspólnej inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, WORD-u, GDDKiA, Nadleśnictwa Łomża, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i Gminy Piątnica. 

– Mam nadzieję, że Park, Lasy Państwowe i Policja będą chciały to zrobić w całym powiecie, bo jednak tych zwierząt jest coraz więcej. Należy się cieszyć, ale trzeba uważać, bo one też wędrują, przemieszczają się i należy na to zwrócić uwagę” – mówił Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Miejsca migracji dzikich zwierząt można zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej tutaj: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Ostatnie wpisy

Raport o stanie Gminy Piątnica za rok 2022

Realizując obowiązek ustawowy wynikający z art. 28 aa Ustawy o samorządzie gminnym z dn. 8 maja 1990 r. (Dz. U. 2022 r. poz. 559 ze zm.) przedstawiamy Państwu Raport o stanie Gminy Piątnica za rok 2022. Nad przedstawionym Raportem przeprowadzona zostanie debata,

Czytaj więcej »