Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Oznakowanie ostrzegające kierowców o dzikich zwierzętach pojawiło się na drodze krajowej nr 64. Znaki ostrzegawcze zlokalizowane są na odcinku  Piątnica – Stare Bożejewo, na wysokości zjazdów w kierunku Wiktorzyna i Olszyn. 

Pojawienie się znaków informujących o szlakach dzikich zwierząt jest efektem wspólnej inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, WORD-u, GDDKiA, Nadleśnictwa Łomża, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i Gminy Piątnica. 

– Mam nadzieję, że Park, Lasy Państwowe i Policja będą chciały to zrobić w całym powiecie, bo jednak tych zwierząt jest coraz więcej. Należy się cieszyć, ale trzeba uważać, bo one też wędrują, przemieszczają się i należy na to zwrócić uwagę” – mówił Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Miejsca migracji dzikich zwierząt można zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej tutaj: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Ostatnie wpisy

Właścicielu jesteś odpowiedzialny za swojego psa!

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wolno biegających psów i próśb o interwencję, Urząd Gminy Piątnica przypomina mieszkańcom, o obowiązkach właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe. Coraz częstym problemem w naszej gminie jest sprawa psów pozostawionych bez opieki. Zostają

Czytaj więcej »

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

Od 2 do 21 listopada 2023 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Czytaj więcej »