Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Znaki informujące o szlakach migracyjnych dzikich zwierząt

Oznakowanie ostrzegające kierowców o dzikich zwierzętach pojawiło się na drodze krajowej nr 64. Znaki ostrzegawcze zlokalizowane są na odcinku  Piątnica – Stare Bożejewo, na wysokości zjazdów w kierunku Wiktorzyna i Olszyn. 

Pojawienie się znaków informujących o szlakach dzikich zwierząt jest efektem wspólnej inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, WORD-u, GDDKiA, Nadleśnictwa Łomża, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i Gminy Piątnica. 

– Mam nadzieję, że Park, Lasy Państwowe i Policja będą chciały to zrobić w całym powiecie, bo jednak tych zwierząt jest coraz więcej. Należy się cieszyć, ale trzeba uważać, bo one też wędrują, przemieszczają się i należy na to zwrócić uwagę” – mówił Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Miejsca migracji dzikich zwierząt można zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej tutaj: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Ostatnie wpisy

Zakłócenia w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży informuje, że w dn. 07.02.2023 r. (wtorek) od godz. 08:00 do godz. 15:00 wykonywane będą wykonywane prace związane z włączeniem nowej sieci wodociągowej w miejscowości Marianowo. Na zlecenie zewnętrznej firmy wykonującej roboty budowlane, MPWiK dokona zamknięcia

Czytaj więcej »

Ruszył program „Energia dla wsi”

Rolnicy i spółdzielnie energetyczne mogą już składać wnioski o dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii w ramach programu „Energia dla wsi”. Szansa na transformację energetyczną – Program jest szansą na znaczącą transformację energetyczną na obszarach wiejskich. Zależy nam

Czytaj więcej »