Dodatek gazowy i zamrożenie cen gazu w 2023 roku

Nowy dodatek gazowy jest efektem rządowego projektu o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu.

Dla odbiorców paliw gazowych w gospodarstwach domowych o najniższych dochodach, zużywających paliwa gazowe do celów grzewczych, zaproponowano mechanizm refundacji podatku od towarów i usług, poniesionego przez tych odbiorców za paliwa gazowe dostarczone w 2023 r. Dodatek gazowy zatem będzie miał formę zwrotu kosztów poniesionych na podatek VAT.

Wniosek za styczeń 2023 r. składa się nie wcześniej niż od dnia 15 lutego 2023 r.

Obsługą dodatku gazowego będzie zajmował się Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Stawiskowska 10, 18-421 Piątnica Poduchowna (tel. kontaktowy: 86 215 21 10).