Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Dodatek gazowy i zamrożenie cen gazu w 2023 roku

Dodatek gazowy i zamrożenie cen gazu w 2023 roku

Dodatek gazowy i zamrożenie cen gazu w 2023 roku

Nowy dodatek gazowy jest efektem rządowego projektu o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu.

Dla odbiorców paliw gazowych w gospodarstwach domowych o najniższych dochodach, zużywających paliwa gazowe do celów grzewczych, zaproponowano mechanizm refundacji podatku od towarów i usług, poniesionego przez tych odbiorców za paliwa gazowe dostarczone w 2023 r. Dodatek gazowy zatem będzie miał formę zwrotu kosztów poniesionych na podatek VAT.

Wniosek za styczeń 2023 r. składa się nie wcześniej niż od dnia 15 lutego 2023 r.

Obsługą dodatku gazowego będzie zajmował się Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Stawiskowska 10, 18-421 Piątnica Poduchowna (tel. kontaktowy: 86 215 21 10).

Ostatnie wpisy

Właścicielu jesteś odpowiedzialny za swojego psa!

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wolno biegających psów i próśb o interwencję, Urząd Gminy Piątnica przypomina mieszkańcom, o obowiązkach właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe. Coraz częstym problemem w naszej gminie jest sprawa psów pozostawionych bez opieki. Zostają

Czytaj więcej »

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

Od 2 do 21 listopada 2023 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Czytaj więcej »