Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej? Zaproszenie na konferencję.

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej? Zaproszenie na konferencję.

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej? Zaproszenie na konferencję.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie uprzejmie informuje, że we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu organizuje konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”, która odbędzie się 31 stycznia w Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży.

Konferencja ma na celu ukazanie potencjału kukurydzy, a w szczególności sposobów produkcji bardzo dobrej jakości kiszonki  i kluczowych aspektów wpływających na proces jej kiszenia oraz przechowywania. Rolnicy zapoznają się także z najnowszymi technologiami w dziedzinie uprawy kukurydzy kiszonkowej. Spotkanie jest również doskonałą okazją dla plantatorów kukurydzy do konwersacji z prelegentami ze świata nauki oraz przedstawicielami firm produkujących środki ochrony roślin. Wiedza jaką zdobędą rolnicy podczas wydarzenia przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia efektywności i wzrostu wyników ekonomicznych osiąganych w prowadzonych przez nich gospodarstwach.

Przedsięwzięcie jest również wprowadzeniem i zaproszeniem dla rolników do późniejszego udziału w Krajowym Dniu Kukurydzy, który planujemy zorganizować w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego już we wrześniu br.

Podczas spotkania, w ramach kampanii informacyjnej PODR Szepietowo – „Nowe możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027”, przedstawiciel ARiMR OR w Łomży omówi nowe rozwiązania, zaplanowane w PS WSP, w szczególności w zakresie ekoschematów, które stanowią nowość w ubieganiu się o środki finansowe, przewidziane dla rolników.

Zapraszamy do udziału, zgłoś się za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZEŃ, który znajduje się tutaj https://odr.pl/karta-zgloszenia/

Osoba do kontaktu: Alina Maciąg – 500 296 228, amaciag@odr-szepietowo.pl

Zapraszamy również do śledzenia naszej strony www.odr.pl oraz profilu na portalu społecznościowym FB  https://www.facebook.com/podlaskiodr

Edyta Porowska

PODR Szepietowo

Ostatnie wpisy