Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

450 tys. zł z budżetu województwa na rozwój wspólnot i społeczności lokalnych

450 tys. zł z budżetu województwa na rozwój wspólnot i społeczności lokalnych

450 tys. zł z budżetu województwa na rozwój wspólnot i społeczności lokalnych

Maksymalnie 10 tys. zł może otrzymać organizacja pozarządowa w otwartym konkursie ofert dotyczącym realizacji zadań samorządu województwa w sferze działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Konkurs w środę, 25 stycznia ogłosił Zarząd Województwa Podlaskiego. Oferty można składać od 1 lutego br.

Celem konkursu jest upowszechnianie działań na obszarach wiejskich województwa podlaskiego związanych z tradycjami kulinarnymi i rękodzielniczymi poprzez wsparcie organizacji pozarządowych.

Zadanie może być realizowane poprzez działania na rzecz m.in.: popularyzacji tradycyjnych metod wytwarzania produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, czy promocji zwiększenia spożycia produktów lokalnych i potraw opartych na bazie naturalnych składników. To także promocja wielokulturowości kulinarnej województwa podlaskiego, a także aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich regionu.

Za środki z dotacji można kupić m.in. sprzęt i materiały di wykonania rękodzieła, stroje ludowe, sprzęt kuchenny, wyposażenie stoisk plenerowych oraz sprzęt i akcesoria do przygotowywania posiłków i ich prezentacji, ale też np. pokryć koszty działań związanych z obsługą administracyjną projektu.

Konkurs dotyczy działań realizowanych od 24 maja do 30 września br. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem platformy witkac.pl w terminie od 1 do 24 lutego br.

Szczegóły ogłoszenia w załączeniu: Ogłoszenie społeczności lokalne

Biuro Sejmiku w Łomży służy pomocą w dotarciu do odpowiednich informacji tel. 86 216 28 43

Ostatnie wpisy

Wiosenne Targi Ogrodnicze

Spotkajmy się w Szepietowie na Wiosennych Targach Ogrodniczych Rozpoczynamy sezon targowo-wystawienniczy w PODR Szepietowo, a wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Jesteś miłośnikiem pracy w sadzie i ogrodzie? Przyjedź do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych

Czytaj więcej »

REGULAMIN OTWARTEGO KONKURSU OFERT na realizację w 2023 roku zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wójt Gminy Piątnica ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2023 roku zadań publicznych w zakresie  profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie Rodzaje zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na ich realizację. Na realizację

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja informuję, iż w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii w dniu 28 marca 2023 r. w godzinach 08:00 – 15:00 dla miejscowości:  Wyrzyki (ST 2-842) – bud nr 26, 27, 28,

Czytaj więcej »