Uzupełniające szkolenie chemizacyjne dla rolników

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łomży zaprasza na uzupełniające szkolenie chemizacyjne dla rolników.

Rolniku! Sprawdź czy posiadasz aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin, potocznie nazywane szkoleniem chemizacyjnym. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia chemizacyjnego wydawane jest na okres 5 lat, gdzie po upływie tego czasu należy odbyć szkolenie uzupełniające. Jednodniowe szkolenie uzupełniające jest skierowane do osób które ukończyły szkolenie podstawowe. Powtarzanie szkoleń ma przede wszystkim na celu utrzymanie i pogłębienie wiedzy przez rolników, a tym samym przeciwdziałanie popełnianiu przez nich błędów, mogących mieć skutki także prawne. Ponadto zaświadczenie jest wymagane również podczas kontroli w gospodarstwie przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Osoby zainteresowane odbyciem szkolenia uzupełniającego zapraszamy do kontaktu z biurem Powiatowym Zespołu Doradztwa Rolniczego w Łomży, które mieści się na ul. Nowej 2, pokój 317 lub pod numerem telefonu 517-131-352 ; 606-929-245 ; 668-140-666.