Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Uzupełniające szkolenie chemizacyjne dla rolników

Uzupełniające szkolenie chemizacyjne dla rolników

Uzupełniające szkolenie chemizacyjne dla rolników

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łomży zaprasza na uzupełniające szkolenie chemizacyjne dla rolników.

Rolniku! Sprawdź czy posiadasz aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin, potocznie nazywane szkoleniem chemizacyjnym. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia chemizacyjnego wydawane jest na okres 5 lat, gdzie po upływie tego czasu należy odbyć szkolenie uzupełniające. Jednodniowe szkolenie uzupełniające jest skierowane do osób które ukończyły szkolenie podstawowe. Powtarzanie szkoleń ma przede wszystkim na celu utrzymanie i pogłębienie wiedzy przez rolników, a tym samym przeciwdziałanie popełnianiu przez nich błędów, mogących mieć skutki także prawne. Ponadto zaświadczenie jest wymagane również podczas kontroli w gospodarstwie przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Osoby zainteresowane odbyciem szkolenia uzupełniającego zapraszamy do kontaktu z biurem Powiatowym Zespołu Doradztwa Rolniczego w Łomży, które mieści się na ul. Nowej 2, pokój 317 lub pod numerem telefonu 517-131-352 ; 606-929-245 ; 668-140-666.

Ostatnie wpisy

Wiosenne Targi Ogrodnicze

Spotkajmy się w Szepietowie na Wiosennych Targach Ogrodniczych Rozpoczynamy sezon targowo-wystawienniczy w PODR Szepietowo, a wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Jesteś miłośnikiem pracy w sadzie i ogrodzie? Przyjedź do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych

Czytaj więcej »

REGULAMIN OTWARTEGO KONKURSU OFERT na realizację w 2023 roku zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wójt Gminy Piątnica ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2023 roku zadań publicznych w zakresie  profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie Rodzaje zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na ich realizację. Na realizację

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja informuję, iż w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii w dniu 28 marca 2023 r. w godzinach 08:00 – 15:00 dla miejscowości:  Wyrzyki (ST 2-842) – bud nr 26, 27, 28,

Czytaj więcej »