Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Ważny komunikat dla właścicieli bezodpływowych zbiorników i przydomowych oczyszczalni ścieków

Ważny komunikat dla właścicieli bezodpływowych zbiorników i przydomowych oczyszczalni ścieków

Ważny komunikat dla właścicieli bezodpływowych zbiorników i przydomowych oczyszczalni ścieków

W związku ze zmianą przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach na gminy nałożono obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych, ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz prowadzenia kontroli w zakresie ich regularnego opróżniania.

Wywiązując się z obowiązku Gmina Piątnica przygotowała ankiety dla właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Piątnica (ankieta do pobrania w załączeniu). Ankietę należy złożyć niezwłocznie, jednak nie później niż do 31.03.2023 i obowiązkowo dołączyć ksero paragonu/ faktury za wywóz nieczystości. Rachunek nie może być starszy niż 6 miesięcy na dzień złożenia ankiety.

 

UWAGA!

W pierwszej kolejności kontrolowane zostaną nieruchomości, które nie złożą powyższej ankiety do tut. Urzędu w wymaganym terminie.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z niezbędnymi informacjami w poniższym załączniku.

Ankieta szamba – 2023i

Informacje – załącznik 2 

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »