Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Gmina Piątnica oddała hołd Żołnierzom Wyklętym

Gmina Piątnica oddała hołd Żołnierzom Wyklętym

Gmina Piątnica oddała hołd Żołnierzom Wyklętym

W minioną niedzielę odbyła się XI edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.  Na linii startu na Forcie III stanęło w sumie 350 biegaczy i oddało hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 –1963.

Dla uczestników zostały przygotowane 2 trasy o dystansie 500 oraz  1963 m. Dystans 1963 m stanowił symboliczne odniesienie do roku, w którym wykonano wyrok śmierci na ostatnim żołnierzu wyklętym – Józefie Franczaku.

W Biegu brały udział całe rodziny, na które czekała rozgrzewająca grochówka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Olszynki” z Olszyn oraz tematyczne stoiska od: Gminnej Komisji Antyalkoholowej, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży, 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, czy zwiedzanie radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego Policji.

 

Miejsca na podium zajęli:

Bieg rodzinny 500 m dziewcząt

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Ewelina Sikora (SP Dobrzyjałowo)

Ewelina Kozłowska (SP Jeziorko)

Lena Gniazdowska

Bieg rodzinny 500 m chłopców

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Nikodem Santocki (SP Dobrzyjałowo)

Adam Serafin (SP nr 1 w Łomży)

Dawid Holak (OSP Mały Płock)

Bieg Open 1963 m kobiet

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Joanna Olender (Łomża)

Edyta Chilińska (Łomża)

Maja Bzura (SP Jeziorko)

Bieg Open 1963 m mężczyzn

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Krzysztof Górski (Łomża)

Dawid Piekarski (ZSMiO w Łomży)

Marcin Sokalski (Łomża)

Bieg Mundurowi 1963 m kobiet

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Wioleta Jarmuchowska (Jedwabne)

Kamila Kotowska (ZSA Łomża)

Klaudia Solińska (ZSA Łomża)

Bieg Mundurowi 1963 m mężczyzn

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Krystian Ambroziak (ZSA Łomża)

Jakub Zarzecki (ZSA Łomża)

Mateusz Ciuchnicki (Łomża)

Dodatkowe nagrody specjalne otrzymali: Damian Kwiatkowski (Jeziorko), Grzegorz Sikorski (Kobylin), Kamil Pieńkowski (Łomża).

Ostatnie wpisy

Wiosenne Targi Ogrodnicze

Spotkajmy się w Szepietowie na Wiosennych Targach Ogrodniczych Rozpoczynamy sezon targowo-wystawienniczy w PODR Szepietowo, a wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Jesteś miłośnikiem pracy w sadzie i ogrodzie? Przyjedź do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych

Czytaj więcej »

REGULAMIN OTWARTEGO KONKURSU OFERT na realizację w 2023 roku zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wójt Gminy Piątnica ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2023 roku zadań publicznych w zakresie  profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie Rodzaje zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na ich realizację. Na realizację

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja informuję, iż w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii w dniu 28 marca 2023 r. w godzinach 08:00 – 15:00 dla miejscowości:  Wyrzyki (ST 2-842) – bud nr 26, 27, 28,

Czytaj więcej »