Jubileuszowa edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz zaprasza właścicieli prowadzących gospodarstwa indywidualne do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Konkurs organizowany jest od 2003 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem dwudziestej, jubileuszowej edycji Ogólnokrajowego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz upowszechnienie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Udział w konkursie jest niezwykłą okazją do zidentyfikowania wielu zagrożeń w miejscu pracy rolników oraz zachętą do ich wyeliminowania. Konkurs skierowany jest do właścicieli gospodarstw indywidualnych, z których przynajmniej jeden z właścicieli objęty jest ubezpieczeniem społecznym rolników. Udział w Konkursie mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Konkurs przebiega pod patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym są AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest w Placówkach Terenowych i Oddziale Kasy oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przekazanie do najbliższej PT KRUS lub OR KRUS w Białymstoku, w terminie do 21 kwietnia 2023 r. wypełnionego Formularza zgłoszeniowego (którego wzór określa załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu).

W dotychczasowych dziewiętnastu edycjach udział wzięło ponad 22 tysiące gospodarstw indywidualnych. Właścicielami najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2022 r. zostali Państwo Grażyna i Paweł Leńscy z województwa wielkopolskiego. Laureaci otrzymali główną nagrodę w konkursie – ciągnik rolniczy, ufundowany przez Prezesa KRUS.  Za udział w konkursie oraz stosowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym, atrakcyjne nagrody otrzymali również reprezentanci województwa podlaskiego i jednocześnie zwycięzcy etapu wojewódzkiego Konkursu – Państwo Izabela i Marek Sakowscy z miejscowości Spiczki w gminie Orla.

Zapraszamy do udziału w konkursie.