Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

„Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich” – konkurs

„Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich” – konkurs

„Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich” – konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie „Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich”.

Celem ogólnym konkursu jest kształtowanie polskiej świadomości historycznej i kulturowej uczniów szkół podstawowych poprzez przedstawienie wiedzy o ludziach, miejscach i wydarzeniach związanych z dziejami Polski i łączących się z historią Mazowsza i Podlasia. Za cel szczegółowy Organizatorzy wybrali utrwalenie i pogłębienie wiedzy historycznej dzieci i młodzieży oraz różnorodnych form jej ekspresji na temat działalności patriotycznej, gospodarczej i kulturalnej rodu Lutosławskich z Drozdowa. Docenienie wpływu tej rodziny na kształtowanie lokalnej kultury i dziedzictwa kulturowego. Przygotowanie prac konkursowych z przeznaczeniem na wystawę pokonkursową w siedzibie organizatora z użyciem różnorodnych form wyrazu dla ukazania bogactwa wartości historycznych.

TERMINARZ KONKURSU:

  • do 17 marca 2023 – zgłoszenia przez szkoły udziału w konkursie (zobacz punkt 6.b)
  • do 14 kwietnia 2023 – przygotowanie prac konkursowych na terenie szkół przez uczestników i dostarczenie do Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie.
  • do 21 kwietnia 2023 – finał konkursu.
  • 2 czerwca 2023 – udział uczestników konkursu w otwarciu wystawy pokonkursowej.

Regulamin konkursu okolicznościowego 2023

Ostatnie wpisy