Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

„Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich” – konkurs

„Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich” – konkurs

„Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich” – konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie „Piękno pracowitego życia – dzieje i dokonania rodziny Lutosławskich”.

Celem ogólnym konkursu jest kształtowanie polskiej świadomości historycznej i kulturowej uczniów szkół podstawowych poprzez przedstawienie wiedzy o ludziach, miejscach i wydarzeniach związanych z dziejami Polski i łączących się z historią Mazowsza i Podlasia. Za cel szczegółowy Organizatorzy wybrali utrwalenie i pogłębienie wiedzy historycznej dzieci i młodzieży oraz różnorodnych form jej ekspresji na temat działalności patriotycznej, gospodarczej i kulturalnej rodu Lutosławskich z Drozdowa. Docenienie wpływu tej rodziny na kształtowanie lokalnej kultury i dziedzictwa kulturowego. Przygotowanie prac konkursowych z przeznaczeniem na wystawę pokonkursową w siedzibie organizatora z użyciem różnorodnych form wyrazu dla ukazania bogactwa wartości historycznych.

TERMINARZ KONKURSU:

  • do 17 marca 2023 – zgłoszenia przez szkoły udziału w konkursie (zobacz punkt 6.b)
  • do 14 kwietnia 2023 – przygotowanie prac konkursowych na terenie szkół przez uczestników i dostarczenie do Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie.
  • do 21 kwietnia 2023 – finał konkursu.
  • 2 czerwca 2023 – udział uczestników konkursu w otwarciu wystawy pokonkursowej.

Regulamin konkursu okolicznościowego 2023

Ostatnie wpisy

Zaproszenie do składania deklaracji do projektu pn. „Granty na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców gminy Piątnica”

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dotychczas realizowanymi przez Gminę Piątnica programami wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych informujemy o planach uruchomienia kolejnego programu, który umożliwi mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem

Czytaj więcej »

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych wraca już od września i potrwa do końca października w całej Polsce. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim

Czytaj więcej »

Ruszają zapisy na „Bieg Pamięci Września”

Pobiegnij i uczcij pamięć o bohaterach! Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza do udziału w „Biegu Pamięci Września” o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się już 30 września b.r. na terenie Fortu III w Piątnicy Poduchownej. Bieg

Czytaj więcej »