Polski Ład – umowa na niespełna 8 mln złotych podpisana!

W dniu 17 marca 2023 roku w Urzędzie Gminy Piątnica została podpisana umowa na realizację inwestycji pn. „Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody miejscowości Drozdowo wraz z zagospodarowaniem terenu wokół SUW”.

Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gothic Construction z Łomży.

Całkowita wartość umowy wynosi  7 749 000,00 zł w tym wkład własny Gminy Piątnica w wysokości 387 450,00 zł.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki wsparciu ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie do kwoty 7 999 000,00 zł.

Zgodnie z umową Wykonawca przystąpi do prac niezwłocznie po przekazaniu placu budowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec kwietnia 2024 roku.
Budowa stacji uzdatniania wody w Drozdowie wpisuje się w strategie rozwoju systemu wodnego naszej Gminy, której myślą wiodącą jest dbałość o środowisko oraz zapewnienie dostępu do wody dla naszych mieszkańców.