II edycja Biegu Leśnego Pamięci Ofiar Katynia

II Bieg Leśny Pamięci Ofiar Katynia pod patronatem Wójta Gminy Piątnica

ORGANIZATOR: Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia w Jeziorku

CELE I ZAŁOŻENIA:

– wdrażanie  programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły w zakresie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży oraz działań prozdrowotnych,

– kontynuowanie tradycji związanej z upamiętnieniem Ofiar Zbrodni Katyńskiej,

– promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

TERMIN I MIEJSCE: 16 kwietnia 2023 r. (niedziela) godz. 10:00, Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku (przy grobach ofiar 3 masowych egzekucji)

KATEGORIE z podziałem na K i M

– przedszkolak (roczniki 2017-16) – 150m

– klasy I-III (roczniki 2015-13) – 350m

– klasy IV-VI (roczniki 2012-10) – 600m

– klasy VII-VIII i starsi (2009 +) – 800m

TRASA: Trasa będzie w postaci pętli do przebiegnięcia, w zależności od kategorii wiekowych. Teren nierówny, pagórkowaty z przeszkodami naturalnymi typu – gałęzie, powalone drzewa, krzaki, rowy. Trasa będzie oznakowana.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY:

10:00 OFICJALNE ROZPOCZĘCIE – rozgrzewka

10:10 Start biegu „przedszkolak”

10:20 Start biegu dziewcząt kl. I – III

10:30 Start biegu chłopców kl. I – III

10:40 Start biegu dziewcząt kl. IV – VI

10:50 Start biegu chłopców kl. IV – VI

11:00 Start biegu dziewcząt kl. VII-VIII + starsi

11:10 Start biegu chłopców kl. VII – VIII + starsi

11:20 Oficjalne zakończenie z wręczeniem pucharów

WARUNKI UCZESTNICTWA: Zawody będą prowadzone w duchu fair play.

Uczniowie poszczególnych szkół z Gminy Piątnica mają prawo startu, po ówczesnym zgłoszeniu przez nauczycieli wychowania fizycznego z poszczególnych szkół z gminy. Limit osób startujących w każdej kategorii, wynosi 20.

Każdy startujący musi posiadać zgodę rodzica na udział w „Biegu Leśnym” oraz brak przeciwwskazań do udziału w takich zawodach.

Każdy uczestnik biegu musi bezwzględnie podporządkować się poleceniom organizatorów i służb porządkowych.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestnika nieprzestrzegającego regulaminu biegu.

Każdy zawodnik bierze udział w zawodach w swoim stroju sportowym. Zawodnicy pokonujący dystans w sposób niedozwolony zostaną zdyskwalifikowani przez organizatora

Wszyscy uczestnicy biorą udział w biegu na własną odpowiedzialność i nie mogą wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatorów w razie zaistnienia zdarzeń losowych podczas trwania zawodów.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników zawodów zgubione, uszkodzone lub zniszczone.

Każdy zawodnik przed przystąpieniem do zawodów ma obowiązek zapoznać się z regulaminem biegu oraz jest zobowiązany do jego przestrzegania.

KLASYFIKACJA: Pierwsze trzy osoby w kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców otrzymają puchary. Każdy startujący na mecie otrzyma pamiątkowy medal, wodę i słodki batonik.

ZGŁOSZENIA: Zapisy do biegów trwają do 14 kwietnia 2023 roku lub do wyczerpania limitów w każdej kategorii. Zapisy u nauczyciela wychowania fizycznego Krzysztofa Blusiewicza spjeziorko42@gmail.com.

Do pobrania:

Regulamin II Biegu Leśnego Pamięci Ofiar Katynia