Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Promesa na zakup nowego samochodu dla OSP KSRG w Piątnicy

Promesa na zakup nowego samochodu dla OSP KSRG w Piątnicy

Promesa na zakup nowego samochodu dla OSP KSRG w Piątnicy

W sobotę 1 kwietnia 2023 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Łomży odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa podlaskiego.

Z powiatu łomżyńskiego promesy na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego odebrali przedstawiciele OSP KSRG Stare Kupiski (Gmina Łomża) i OSP KSRG Konarzyce (Gmina Łomża), natomiast promesę na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP KSRG Piątnica (Gmina Piątnica). W imieniu jednostki z Piątnicy promesę odebrali dh Antoni Włodkowski – Prezes OSP Piątnica, dh Mariusz Siwik – Naczelnik OSP Piątnica oraz Pan Artur Wierzbowski – Wójt Gminy Piątnica.

Ochotnicza Straż Pożarna w Piątnicy na zakup nowego pojazdu otrzymała dofinansowanie w kwocie 750 000,00 zł. Tak wysoka kwota wsparcia możliwa jest dzięki dotacji budżetu państwa dla jednostek OSP w KSRG i spoza KSRG, Funduszu Ubezpieczeniowego oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W uroczystym wręczeniu promes udział wzięli m.in.: Pan Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Pan Dariusz Piontkowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Kazimierz Gwiazdowski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Marek Adam Komorowski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Maciej Borzyszkowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Pan st. bryg. Sebastian Zdanowicz – Podlaski Komendant Wojewódzki PSP, Pan bryg. Marcin Bielakowicz – Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Ostatnie wpisy

Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że od dnia 25.05.2023r przyjmuje skierowania w związku  z przystąpieniem do podprogramu Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus. W związku z powyższym osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie prądu

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w dniu 29.05.2023 r. w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej dla miejscowości: Kownaty – bud. nr 67, 68, 79, 80, 80a, 81, 82, 83 (w godzinach

Czytaj więcej »