Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Eksperymentalne ścieżki edukacyjne w centrum Nauki Sowa

Eksperymentalne ścieżki edukacyjne w centrum Nauki Sowa

Eksperymentalne ścieżki edukacyjne w centrum Nauki Sowa

23.03.2023r. w Akademii Nauk Stosowanych – centrum Nauki Sowa w Łomży odbyły się zajęcia warsztatowe, w których uczestniczyli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.
Celem warsztatów było opracowanie eksperymentalnych ścieżek edukacyjnych z wykorzystaniem uczelnianej Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Prowadząca zajęcia pani Lidia Grad w ciekawy sposób pokazała, że wiedzę można zdobywać w unikalny i osobisty sposób poprzez ruch, a także z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Korzystanie w pracy z różnorodnych doświadczeń ma zachęcić ucznia do zdobywania oraz poszerzania wiedzy. Takie działania wpływają również na rozwój uczniów na wszelkich możliwych płaszczyznach. 
Hasło łomżyńskiej Sowy „Wiesz więcej niż wiesz” niech pozostanie naszym przewodnikiem po świeci nauki.

Ostatnie wpisy

Zaproszenie do składania deklaracji do projektu pn. „Granty na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców gminy Piątnica”

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dotychczas realizowanymi przez Gminę Piątnica programami wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych informujemy o planach uruchomienia kolejnego programu, który umożliwi mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem

Czytaj więcej »

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych wraca już od września i potrwa do końca października w całej Polsce. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim

Czytaj więcej »

Ruszają zapisy na „Bieg Pamięci Września”

Pobiegnij i uczcij pamięć o bohaterach! Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza do udziału w „Biegu Pamięci Września” o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się już 30 września b.r. na terenie Fortu III w Piątnicy Poduchownej. Bieg

Czytaj więcej »