Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Eksperymentalne ścieżki edukacyjne w centrum Nauki Sowa

Eksperymentalne ścieżki edukacyjne w centrum Nauki Sowa

Eksperymentalne ścieżki edukacyjne w centrum Nauki Sowa

23.03.2023r. w Akademii Nauk Stosowanych – centrum Nauki Sowa w Łomży odbyły się zajęcia warsztatowe, w których uczestniczyli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.
Celem warsztatów było opracowanie eksperymentalnych ścieżek edukacyjnych z wykorzystaniem uczelnianej Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Prowadząca zajęcia pani Lidia Grad w ciekawy sposób pokazała, że wiedzę można zdobywać w unikalny i osobisty sposób poprzez ruch, a także z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Korzystanie w pracy z różnorodnych doświadczeń ma zachęcić ucznia do zdobywania oraz poszerzania wiedzy. Takie działania wpływają również na rozwój uczniów na wszelkich możliwych płaszczyznach. 
Hasło łomżyńskiej Sowy „Wiesz więcej niż wiesz” niech pozostanie naszym przewodnikiem po świeci nauki.

Ostatnie wpisy