Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Pola Nadziei

W dniu 22 kwietnia w Galerii Veneda w Łomży uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach kwestowali na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dziecięcego. Swoim działaniem włączyli się do  ogólnopolskiej akcji społecznej „Pola Nadziei”.  Fundacja „Pomóż Im” prowadzi tę akcję od trzynastu lat, a nasza szkoła w Olszynach uczestniczyła w niej po raz drugi.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane domowemu Hospicjum dla Dzieci. Pod stałą opieką hospicjum pozostaje 30-40 dzieci, z czego 1/3 mieszka na terenie ziemi łomżyńskiej. Domowa opieka polega na tym, że mali podopieczni przebywają w swoich domach, a lekarze i pielęgniarki regularnie do nich dojeżdżają. Fundacja zapewnia im rehabilitację, wsparcie psychologiczne, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. 

 

Ostatnie wpisy

Aplikuj na stanowisko PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO PRACY – PRACOWNIK SOCJALNY Wymagania niezbędne:   1) obywatelstwo polskie; 2) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; 3) kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem

Czytaj więcej »