Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Pola Nadziei

W dniu 22 kwietnia w Galerii Veneda w Łomży uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach kwestowali na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dziecięcego. Swoim działaniem włączyli się do  ogólnopolskiej akcji społecznej „Pola Nadziei”.  Fundacja „Pomóż Im” prowadzi tę akcję od trzynastu lat, a nasza szkoła w Olszynach uczestniczyła w niej po raz drugi.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane domowemu Hospicjum dla Dzieci. Pod stałą opieką hospicjum pozostaje 30-40 dzieci, z czego 1/3 mieszka na terenie ziemi łomżyńskiej. Domowa opieka polega na tym, że mali podopieczni przebywają w swoich domach, a lekarze i pielęgniarki regularnie do nich dojeżdżają. Fundacja zapewnia im rehabilitację, wsparcie psychologiczne, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. 

 

Ostatnie wpisy

Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że od dnia 25.05.2023r przyjmuje skierowania w związku  z przystąpieniem do podprogramu Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus. W związku z powyższym osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie prądu

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w dniu 29.05.2023 r. w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej dla miejscowości: Kownaty – bud. nr 67, 68, 79, 80, 80a, 81, 82, 83 (w godzinach

Czytaj więcej »