Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Pola Nadziei

W dniu 22 kwietnia w Galerii Veneda w Łomży uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach kwestowali na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dziecięcego. Swoim działaniem włączyli się do  ogólnopolskiej akcji społecznej „Pola Nadziei”.  Fundacja „Pomóż Im” prowadzi tę akcję od trzynastu lat, a nasza szkoła w Olszynach uczestniczyła w niej po raz drugi.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane domowemu Hospicjum dla Dzieci. Pod stałą opieką hospicjum pozostaje 30-40 dzieci, z czego 1/3 mieszka na terenie ziemi łomżyńskiej. Domowa opieka polega na tym, że mali podopieczni przebywają w swoich domach, a lekarze i pielęgniarki regularnie do nich dojeżdżają. Fundacja zapewnia im rehabilitację, wsparcie psychologiczne, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. 

 

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »