Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Pola Nadziei

W dniu 22 kwietnia w Galerii Veneda w Łomży uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach kwestowali na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dziecięcego. Swoim działaniem włączyli się do  ogólnopolskiej akcji społecznej „Pola Nadziei”.  Fundacja „Pomóż Im” prowadzi tę akcję od trzynastu lat, a nasza szkoła w Olszynach uczestniczyła w niej po raz drugi.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane domowemu Hospicjum dla Dzieci. Pod stałą opieką hospicjum pozostaje 30-40 dzieci, z czego 1/3 mieszka na terenie ziemi łomżyńskiej. Domowa opieka polega na tym, że mali podopieczni przebywają w swoich domach, a lekarze i pielęgniarki regularnie do nich dojeżdżają. Fundacja zapewnia im rehabilitację, wsparcie psychologiczne, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. 

 

Ostatnie wpisy

Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy zaprasza do wzięcia udziału w Programie „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Szczegółowe informacje o Programie znajdują się na dołączonej ulotce.   Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy

Czytaj więcej »

Szkolenie chemizacyjne dla rolników.

28.02.2024 roku odbędzie się szkolenie chemizacyjne w GOK w Piątnicy. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łomży zaprasza na szkolenie uzupełniające z zakresu stosowania środków ochrony roślin. Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod numerami telefonu 517 131 352, 606 929

Czytaj więcej »