Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Od wielu lat biorą w nich udział  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.

Do rywalizacji w I grupie wiekowej  (do 12 lat) stanęli: Milena Kołakowska, Jan Kozłowski, Amelia Rogalska, Patryk Sulkowski, Kinga Rogińska (rezerwowa), natomiast w grupie II 9 (pozostali): Bartosz Cwalina, Rafał Kołakowski i Filip Kotowski.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test teoretyczny z zakresu przepisów ruchu drogowego, następnie musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem zmagań był test praktyczny, czyli jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód.  Uczniowie z SP w Olszynach zdobyli drużynowo I miejsca w obu grupach wiekowych.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie młodszej: I miejsce   uzyskał Jan Kozłowski, II miejsce – Milena Kołakowska, w grupie starszej  II miejsce wywalczył – Rafał Kołakowski.

Był to kolejny wielki sukces uczniów przygotowywanych przez wspaniałego  trenera pana Stanisława Rółkowkiego. 

Te dwie drużyny będą reprezentować nasz region w etapie wojewódzkim w Białymstoku.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Ostatnie wpisy

Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że od dnia 25.05.2023r przyjmuje skierowania w związku  z przystąpieniem do podprogramu Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus. W związku z powyższym osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie prądu

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w dniu 29.05.2023 r. w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej dla miejscowości: Kownaty – bud. nr 67, 68, 79, 80, 80a, 81, 82, 83 (w godzinach

Czytaj więcej »