Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Od wielu lat biorą w nich udział  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.

Do rywalizacji w I grupie wiekowej  (do 12 lat) stanęli: Milena Kołakowska, Jan Kozłowski, Amelia Rogalska, Patryk Sulkowski, Kinga Rogińska (rezerwowa), natomiast w grupie II 9 (pozostali): Bartosz Cwalina, Rafał Kołakowski i Filip Kotowski.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test teoretyczny z zakresu przepisów ruchu drogowego, następnie musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem zmagań był test praktyczny, czyli jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód.  Uczniowie z SP w Olszynach zdobyli drużynowo I miejsca w obu grupach wiekowych.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie młodszej: I miejsce   uzyskał Jan Kozłowski, II miejsce – Milena Kołakowska, w grupie starszej  II miejsce wywalczył – Rafał Kołakowski.

Był to kolejny wielki sukces uczniów przygotowywanych przez wspaniałego  trenera pana Stanisława Rółkowkiego. 

Te dwie drużyny będą reprezentować nasz region w etapie wojewódzkim w Białymstoku.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Ostatnie wpisy

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że w nocy z 28 na 29 lutego 2024 r. odbędzie się Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych, w tym osób bezdomnych przebywających na terenie gminy Piątnica. Ośrodek wyznaczył gminnego koordynatora badania, który będzie

Czytaj więcej »