Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

XI Wojewódzkie Młodzieżowe oraz VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami

XI Wojewódzkie Młodzieżowe oraz VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami

XI Wojewódzkie Młodzieżowe oraz VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami

18 czerwca 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnopolu (powiat sejneński) rozegrane zostały XI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo–Pożarnicze.

Do rywalizacji w dwóch konkurencjach: rozwinięciu bojowym i sztafecie pożarniczej z przeszkodami, stanęło łącznie 15 drużyn MDP OSP z terenu województwa podlaskiego, w tym 6 drużyn dziewczęcych oraz 9 drużyn chłopięcych.

Gminę Piątnica w zawodach reprezentowała MDP dziewcząt działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyjałowie. Reprezentantki z Dobrzyjałowa zajęły III miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. Tym samym uzyskując następujące wyniki w poszczególnych konkurencjach:

  • Rozwinięcie bojowe: 889,90 pkt, zajmując III m-ce,
  • Sztafeta pożarnicza 400 m z przeszkodami: 79,13 pkt, zajmując II m-ce.  

25 czerwca 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (powiat siemiatycki) odbyły się VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Do rywalizacji przystąpiło 21 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego,  w tym 14 drużyn w Grupie „A” mężczyzn, oraz 7 drużyn  w  Grupie „C” kobiet. Uczestnicy i uczestniczki zawodów rywalizowali w konkurencji sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym.

Gminę Piątnica reprezentowały dwie drużyny – kobieca oraz męska – obie działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorku. Drużyny te zajęły następujące miejsca w klasyfikacji generalnej:

  • Grupa „C” kobiet: VII m-ce,
  • Grupa „A” mężczyzn: VIII m-ce.

Tym samym uzyskując następujące wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Konkurencje zawodów sportowo-pożarniczych Grupa „C” kobiet:

  • Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami: 82,94. pkt, zajmując VI m-ce,
  • Ćwiczenie bojowe: 67,70 pkt, zajmując VI m-ce.

Konkurencje zawodów sportowo-pożarniczych Grupa „A” mężczyzn:

  • Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami: 77,27 pkt, zajmując XII m-ce,
  • Ćwiczenie bojowe: 43,05 pkt, zajmując IV m-ce.

Zdjęcia: KM PSP w Łomży, KW PSP w Białymstoku

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »