Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

XI Wojewódzkie Młodzieżowe oraz VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami

XI Wojewódzkie Młodzieżowe oraz VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami

XI Wojewódzkie Młodzieżowe oraz VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami

18 czerwca 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnopolu (powiat sejneński) rozegrane zostały XI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo–Pożarnicze.

Do rywalizacji w dwóch konkurencjach: rozwinięciu bojowym i sztafecie pożarniczej z przeszkodami, stanęło łącznie 15 drużyn MDP OSP z terenu województwa podlaskiego, w tym 6 drużyn dziewczęcych oraz 9 drużyn chłopięcych.

Gminę Piątnica w zawodach reprezentowała MDP dziewcząt działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyjałowie. Reprezentantki z Dobrzyjałowa zajęły III miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. Tym samym uzyskując następujące wyniki w poszczególnych konkurencjach:

  • Rozwinięcie bojowe: 889,90 pkt, zajmując III m-ce,
  • Sztafeta pożarnicza 400 m z przeszkodami: 79,13 pkt, zajmując II m-ce.  

25 czerwca 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (powiat siemiatycki) odbyły się VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Do rywalizacji przystąpiło 21 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego,  w tym 14 drużyn w Grupie „A” mężczyzn, oraz 7 drużyn  w  Grupie „C” kobiet. Uczestnicy i uczestniczki zawodów rywalizowali w konkurencji sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym.

Gminę Piątnica reprezentowały dwie drużyny – kobieca oraz męska – obie działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorku. Drużyny te zajęły następujące miejsca w klasyfikacji generalnej:

  • Grupa „C” kobiet: VII m-ce,
  • Grupa „A” mężczyzn: VIII m-ce.

Tym samym uzyskując następujące wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Konkurencje zawodów sportowo-pożarniczych Grupa „C” kobiet:

  • Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami: 82,94. pkt, zajmując VI m-ce,
  • Ćwiczenie bojowe: 67,70 pkt, zajmując VI m-ce.

Konkurencje zawodów sportowo-pożarniczych Grupa „A” mężczyzn:

  • Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami: 77,27 pkt, zajmując XII m-ce,
  • Ćwiczenie bojowe: 43,05 pkt, zajmując IV m-ce.

Zdjęcia: KM PSP w Łomży, KW PSP w Białymstoku

Ostatnie wpisy

Zaproszenie do składania deklaracji do projektu pn. „Granty na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców gminy Piątnica”

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dotychczas realizowanymi przez Gminę Piątnica programami wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych informujemy o planach uruchomienia kolejnego programu, który umożliwi mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem

Czytaj więcej »

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych wraca już od września i potrwa do końca października w całej Polsce. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim

Czytaj więcej »

Ruszają zapisy na „Bieg Pamięci Września”

Pobiegnij i uczcij pamięć o bohaterach! Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza do udziału w „Biegu Pamięci Września” o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się już 30 września b.r. na terenie Fortu III w Piątnicy Poduchownej. Bieg

Czytaj więcej »