Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Pasowanie MDP

Pasowanie MDP

Pasowanie MDP

W dniach 10-21.07.2023 w miejscowości Walne (powiat augustowski) nad jeziorem Blizno odbywa się obóz „Wakacje z Bogiem” w ramach którego uczestniczą Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu łomżyńskiego z jednostek OSP KSRG: Olszyny, Mątwica, Miastkowo, Nowogród.

Pobyt dzieci finansowany jest ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Współorganizatorami obozu są Ks. Jarosław Świderek – Kapelan Diecezjalny Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej Diecezji Łomżyńskiej oraz dh Rafał Bąkowski – Komendant Gminny OSP RP w Miastkowie.

W obozie MDP uczestniczy 48 dziewcząt i chłopców młodzieży z w/w MDP pod opieką swoich opiekunów: dh. Pawła Kopczewskiego – Prezesa OSP Olszyny, dh. Kazimierza Bronowicza – Naczelnika OSP Olszyny, dh. Mirosława Pieńkowskiego – OSP Olszyny oraz dh. Karoliny Łojko – OSP Miastkowo.

Po tygodniowym szkoleniu w dniu 15.07.2023 r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie młodych adeptów na członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Pasowania dokonał Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, a zarazem Senator RP dh Marek Komorowski, dh Zdzisław Czakis – przedstawiciel prezydium zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP oraz ml. bryg. Arkadiusz Obrycki – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży. Ceremonia ślubowania i pasowania odbyła się zgodnie z ceremoniałem Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »