Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Koła Gospodyń Wiejskich z dofinansowaniem

Koła Gospodyń Wiejskich z dofinansowaniem

Koła Gospodyń Wiejskich z dofinansowaniem

Gmina Piątnica  decyzją Ministra Sprawiedliwości otrzymało dotację w wysokości 18 599,96 zł na realizację zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości, w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Pozyskane środki zostaną wykorzystane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Piątnica na organizację festynów oraz zakup nowego wyposażenia.

Warunkiem otrzymania środków z Funduszu Sprawiedliwości było zadeklarowanie organizacji wydarzenia w terminie do 30 września br., które będzie dotyczyło przeciwdziałania przyczynom przestępczości

W szczególności powinno ono dotyczyć zjawiska:

  • przemocy domowej, 
  • przestępstw na szkodę małoletnich,
  • cyberprzestępczości, 
  • oszustw i lichwy,
  • promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ważne jest, aby podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele instytucji publicznych lub organizacji pozarządowych zajmujących się zwalczaniem przestępczości lub pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwem, w szczególności przedstawicieli podmiotów realizujących zadania w ramach Sieci Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

21.08.2023 r. w Urzędzie Gminy Piątnica  Artur Wierzbowski – wójt Gminy uroczyście przekazał Przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego  zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

 

Wsparciem zostało objętych 4 Koła Gospodyń Wiejskich

KGW w Górkach Sypniewo – ,, STOP PRZEMOCY DOMOWEJ”,

 KGW w Dobrzyjałowie – ,, PROMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM”,

KGW Kownaty oraz KGW- ,, SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKA”

KGW ,, OLSZYNKI’’ w Olszynach.- ,, RAZWM DLA BEZPIECZEŃSTWA”

 Zakupione wyposażenie będzie wykorzystane do organizacji warsztatów edukacyjnych i akcji informacyjnych z zakresu przeciwdziałania przyczynom przestępczości, skierowanych do mieszkańców naszej gminy.

Każdy sprzęt został oznaczony logiem Ministerstwa Sprawiedliwości i Funduszu Sprawiedliwości oraz tekstem „Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Koła będą mogły zorganizować festyny, pikniki i inne imprezy plenerowe, podczas których przedstawiciele służb bezpieczeństwa przeprowadzą prelekcje dotyczące zapobiegania przestępczości. Mieszkańcy będą mogli poszerzyć wiedzę z zakresu postępowania w razie zagrożenia przemocą bezpośrednią jak i tą w Internecie, przeciwdziałania narkomanii oraz poznają zasady postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy. Podczas festynów nie zabraknie również atrakcji – konkursy z nagrodami oraz ciepły poczęstunek będą czekać na każdego, kto weźmie w nich udział.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w planowanych spotkaniach – 10 września br. w Dobrzyjałowie oraz 24 września br. w Olszynach.

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »