Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Rekonstrukcja, konkurs kulinarny SmakOFF Piątnica i koncerty! – zapraszamy na obchody 50-leca Gminy Piątnica!

Rekonstrukcja, konkurs kulinarny SmakOFF Piątnica i koncerty! – zapraszamy na obchody 50-leca Gminy Piątnica!

Rekonstrukcja, konkurs kulinarny SmakOFF Piątnica i koncerty! – zapraszamy na obchody 50-leca Gminy Piątnica!

Ważnym wydarzeniem w kalendarzu Gminy Piątnica jest zbliżający się jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczystości odbędą się od 2 września i będą pełne emocji oraz atrakcji dla wszystkich mieszkańców oraz gości, którzy przybędą na wydarzenia.

Z ogromną radością zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Piątnica oraz gości z całej okolicy do wspólnego świętowania  obchodów 50-lecia naszej pięknej gminy. To wyjątkowa okazja do wspólnego uczczenia  jubileuszu i refleksji nad naszym dziedzictwem oraz współczesnym rozwojem.

To również doskonała okazja,  aby spotkać się z sąsiadami, wymienić się poglądami, wspólnie spędzić czas i obchodzić nasze lokalne osiągnięcia oraz piękno naszej gminy. Wierzę, że nasza historia i tradycje stanowią fundament naszej wspólnoty, dlatego warto przyjść i podzielić się tym wyjątkowym momentem razem.

Cały program został starannie przygotowany aby zapewnić Wam radość rozrywkę i niezapomniane wspomnienia. Zapraszam serdecznie – Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski

Rozpoczęcie obchodów nastąpi o godzinie 10:00 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy gdzie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji mieszkańców Gminy Piątnica. To ważne wydarzenie, które ma na celu wspólną modlitwę oraz błogosławieństwo dla społeczności lokalnej.

Po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się rekonstrukcja bitwy z 1920 roku pod nazwą „Bez cudu nad Narwią nie byłoby cudu nad Wisłą”. Rekonstrukcja odbędzie się na Fortcie III w Piątnicy, a następnie przemaszeruje uroczystą defiladą na teren oficjalnych obchodów. Rekonstrukcja bitwy jest okazją do zapoznania się z historią regionu i upamiętnienia bohaterskich czynów żołnierzy.

Oficjalne obchody jubileuszu 50-lecia Gminy Piątnica rozpoczną się o godzinie 13:00 na boisku trawiastym przy Centrum Usług Samorządowych w Piątnicy. W tym miejscu mieszkańcy będą mieli możliwość uczestnictwa w wielu interesujących i rozrywkowych atrakcjach. Piknik historyczny, dmuchańce, warsztaty i animacje dla najmłodszych to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

Kolejnym elementem wydarzenia będzie III edycja konkursu kulinarnego SmakOFF Piątnica – Festiwal Smaków Regionalnych, który rozpocznie się o godzinie 15:00. W trakcie tego konkursu uczestnicy będą rywalizować prezentując potrawy przygotowane z lokalnych produktów: przystawki , dania głównego oraz deseru „Z Piątnicy, no bo skąd” z wykorzystaniem produktów OSM Piątnica. To doskonała okazja aby poznać i docenić bogactwo kulinarnych tradycji naszego regionu.

Wieczorem od godziny 19:00 odbędą się koncerty które dostarczą rozrywki dla wszystkich miłośników muzyki. Na scenie pojawią się m.in. Toskańsky ETNA oraz gwiazda wieczoru – Capitan Folk. Muzyka na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń i wypełni atmosferę radości.

Nie zapominajmy, że podczas całego wydarzenia będą obecni nasi partnerzy, którzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek.

Pikniki rodzinne

Zakończenie wydarzenia planowane jest na godzinę 22:30 jednak jubileusz Gminy Piątnica nie kończy się tutaj. W ramach dalszych obchodów zaplanowano rozbudowany program na kolejne tygodnie. Na piknikach rodzinnych organizowanych przez Gminę Piątnica będzie wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Dla najmłodszych przygotowane zostaną animacje i dmuchane zamki, które zapewnią im rozrywkę i radość przez cały dzień. Szkoły Gminy Piątnica, jednostki OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich przygotują swoje stoiska.

Dodatkowo na piknikach rodzinnych odbędzie się wieczór taneczny, na którym całe rodziny będą miały okazję bawić się przy rytmach ulubionych piosenek.

Podczas pikników będzie można skosztować pysznych potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Pikniki rodzinne organizowane przez Gminę Piątnica są doskonałą okazją do spędzenia czasu z najbliższymi, integrowania się w lokalnej społeczności oraz czerpania radości z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla wszystkich uczestników. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach i wspólnego spędzenia czasu w miłej rodzinnej atmosferze.

Harmonogram pikników rodzinnych:

  • 10 września 2023 roku od godziny 12:00 odbędzie się Piknik Rodzinny w Dobrzyjałowie
  • 17 września 2023 roku od godziny 12:00 spotkamy się w Drozdowie
  • 24 września 2023 roku od godziny 12:00 zapraszamy do Olszyn.

To doskonała okazja aby spędzić czas na wolnym powietrzu bawiąc się w gronie bliskich i sąsiadów.

Na zakończenie cyklu wydarzeń 30 września 2023 roku o godzinie 12:00 odbędzie się Bieg Pamięci Września o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który rozpocznie się na terenie Fortu III w Piątnicy. W tym samym dniu o godzinie 18:00 na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy Szkolnej 29 w Piątnicy odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Piątnica.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców przyjaciół i gości do wzięcia udziału w obchodach 50-lecia Gminy Piątnica. To wyjątkowa okazja do uczczenia bogatej historii i tradycji, a jednocześnie do cieszenia się wspólnie spędzonym czasem i wspaniałą atmosferą. Nie przegapcie tych wyjątkowych momentów, które będą świętowane przez całe pokolenia. Do zobaczenia na obchodach jubileuszu 50-lecia Gminy Piątnica!

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »