Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Jubileusz Złotych Godów

Jubileusz Złotych Godów

Jubileusz Złotych Godów

W dniu 21 sierpnia 2023 r. w „ Sali konferencyjno–bankietowej Jędrusiowa Dolina” w Piątnicy Poduchownej  miała miejsce uroczysta ceremonia, będąca uhonorowaniem wspaniałej podróży życiowej, którą wspólnie odbyło 19 par małżeńskich z terenu gminy Piątnica. Jubilaci zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w dowód uznania społeczeństwa dla trwałości małżeństw.
Aktu dekoracji oraz wręczenia legitymacji, kwiatów i upominków dokonał Wójt Gminy Piątnica Pan Artur Wierzbowski wspólnie z swoim Zastępcą Panem Bogdanem Bieńczykiem.

Podczas uroczystości medale zostały wręczone siedmiu małżeństwom. Medale i legitymacje pozostałym dwunastu parom, które były nieobecne z różnych powodów – najczęściej zdrowotnych – Wójt Gminy Pan Artur Wierzbowski, wręczył odwiedzając jubilatów w ich domach.
Nadane medale mają wyjątkowy charakter, gdyż nagradzają zwykły trud dnia codziennego, podejmowany ciągle na nowo dla budowania rodziny. Podkreślają jej wyjątkowy charakter, wytrwałość ludzi ją budujących. Determinacja z jaką idą przez życie razem, jest godna podziwu i okazania szacunku. Wójt Gminy Piątnica dokonując odznaczeń dziękował małżonkom za włożone w budowanie rodziny: wysiłek, poświęcenie, pracę, cierpliwość i kompromis.

Nie zabrakło również tradycyjnego toastu, życzeń, tortu oraz wspólnego odśpiewania „Sto lat”.

Wszystkim odznaczonym parom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia oraz miłości na kolejne, wspólne lata.

Ostatnie wpisy

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że w nocy z 28 na 29 lutego 2024 r. odbędzie się Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych, w tym osób bezdomnych przebywających na terenie gminy Piątnica. Ośrodek wyznaczył gminnego koordynatora badania, który będzie

Czytaj więcej »