Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

XXI Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

XXI Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

XXI Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku zaprasza właścicieli indywidualnych gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Konkurs organizowany jest od 2003 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem dwudziestej pierwszej edycji Ogólnokrajowego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz upowszechnienie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Udział w konkursie jest niezwykłą okazją do zidentyfikowania wielu zagrożeń w miejscu pracy rolników oraz zachętą do ich wyeliminowania. Udział
w Konkursie mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne, których przynajmniej jeden z właścicieli objęty jest ubezpieczeniem społecznym rolników.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs przebiega pod patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym są AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest
w Placówkach Terenowych i Oddziale Kasy oraz na stronie internetowej www.gov.pl/krus.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przekazanie do najbliższej Placówki Terenowej KRUS lub Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku, w terminie do 25 kwietnia 2024 r. wypełnionego Formularza zgłoszeniowego (którego wzór określa załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu).

Zapraszamy do udziału w konkursie.

 

plakat BGR 2024

Ostatnie wpisy

Strajk rolników

Szanowni Państwo Informujemy, że protest rolników w dniu 17.04.2024 na terenie naszej gminy został odwołany. Monika Orłowska

Czytaj więcej »