Gmina Piątnica z dofinansowaniem na samochód ratowniczo-gaśniczy oraz na specjalistyczny sprzęt ratowniczy

Zdobyliśmy, przy współpracy ze strażakami z OSP Piątnica, OSP Jeziorko i OSP Olszyny ponad 1,2 mln dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 na realizację projektu „Podniesienie potencjału ratowniczego OSP w Jeziorku, OSP w Olszynach i OSP w Piątnicy”.
W ramach projektu planowany jest zakup:
🔥 nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP KSRG Olszyny
🔥 quada ratowniczego dla OSP Piątnica
🔥 zestawu do wyważania drzwi i cięcia pedałów oraz zestawu poduszek wysokociśnieniowych dla OSP KSRG Jeziorko
Wartość projektu oszacowana została na kwotę 1.608.484,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 1.206.363,00 zł (stanowiąc 75,00% wartości ogółem projektu).
Łącznie w tej kategorii o dofinansowanie ze środków UE ubiegały się aż 54 podmioty, spośród których dotację – po szczegółowej ocenie – przyznano 32 najlepszym wnioskodawcom, w tym Gminie Piątnica.
Zakup sprzętu dla trzech jednostek OSP z gminy Piątnica ma na celu efektywniejsze przeciwdziałanie klęskom żywiołowym, w tym, pożarom, wypadkom, powodziom i minimalizowanie ich skutków.
Dziękujemy za obecność Pana Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz przekazanie nam tej dobrej informacji.