Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Zgłoś się do konkursu kulinarnego Smakoff Piątnica

Zgłoś się do konkursu kulinarnego Smakoff Piątnica

Zgłoś się do konkursu kulinarnego Smakoff Piątnica

Konkurs kulinarny Smakoff Piątnica

Zapraszamy wszystkich miłośników gotowania z terenu ziemi łomżyńskiej do udziału w trzeciej edycji konkursu kulinarnego Smakoff Piątnica. 

Konkurs grupowy zostanie przeprowadzony na regionalne danie główne i przystawkę oraz przygotowanie deseru mlecznego „z Piątnicy, no bo skąd”.

Wszystkie potrawy będą przygotowane przez uczestników na miejscu. 

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich oraz niesformalizowane grupy.

 

Gośćmi specjalnymi i jury – tak jak w poprzednich edycjach będą Jan Kuroń – niepodważalny autorytet kulinarny, autor książki “Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” oraz jego żona Aneta Kuroń – ekspert w dziedzinie cukiernictwa i potraw wegetariańskich. Do grona świetnych kucharzy w tym roku dołączy Dariusz Sienicki – członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni oraz ambasador marki Chobot Meat. 

 

Nagrodami w konkursie będą bony o wartości 1500, 1000 o 500 zł dla pierwszych trzech miejsc. Dodatkowo każdy zespół otrzyma nagrody pocieszenia od przekazane przez naszych partnerów. 

Konkurs na najlepsze Stoisko Smaków Regionalnych

Drugim, równoległym konkursem, który odbędzie się podczas Festiwalu Smaków SmakOFF Piątnica będzie konkurs na najllepsze Stoisko Smaków Regionalnych. 

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy konkursowej polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia. Przez potrawy regionalne rozumie się potrawy związane z danym obszarem geograficznym, które wywodzą się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów.

Uczestnikami Konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych, zwane dalej „KGW”

 

Nagrodami w konkursie będą bony o wartości 1000, 700 i 500 zł dla pierwszych trzech miejsc. 

 

Zapraszamy wystawców do wystawienia stoisk handlowych. Teren zostanie udostępniony bezpłatnie. 

Zapisy oraz szczegółowe informacje dla uczestników konkursu oraz wystawców: Edyta Cwalina – tel. 86 216 24 76, adres mail e.cwalina@gminapiatnica.pl

Ostatnie wpisy