phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Rakowie-Boginiach

31 maja w Szkole Podstawowej w Rakowie-Boginiach świętowaliśmy Dzień Rodziny. O godzinie 9:00 rozpoczął się uroczysty apel. Nasi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wierszem, śpiewem i tańcem podziękowali rodzicom za ich obecność w swoim życiu, za wychowanie oraz za miłość.
Hasło tegorocznego apelu brzmiało: „SERCEM ZA SERCE”.

31 maja w Szkole Podstawowej w Rakowie-Boginiach świętowaliśmy Dzień Rodziny. O godzinie 9:00 rozpoczął się uroczysty apel. Nasi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wierszem, śpiewem i tańcem podziękowali rodzicom za ich obecność w swoim życiu, za wychowanie oraz za miłość. Obecne na apelu mamy i tatusiowie otrzymali podarki samodzielnie przygotowane przez uczniów i przedszkolaków.
Hasło tegorocznego apelu brzmiało: „SERCEM ZA SERCE”.

01.jpg

02.jpg

Po apelu odbyły się różne zabawy sportowe, w których uczestniczyli dzieci i rodzice. Był bieg w workach, tor przeszkód, zabawy z przenoszeniem wody, zabawy z balonami napełnionymi wodą oraz zawsze popularne przeciąganie liny.

To wspaniałe uczucie, gdy widzimy przedszkolaków z uwagą skupioną na swoich rodzicach biorących udział w konkurencji i słyszymy ich słowa przepełnione dumą, zachwytem i miłością. Wspaniale brzmi również okrzyk dopingujący najmłodszych dzieci, gdy wołają ,,mama, mama, mama…” A jest to okrzyk, który dopinguje obie drużyny, w których biorą udział mamy.

03.jpg

04.jpg

Szczególną popularnością cieszyła się konkurencja polegająca na karmieniu mam przez przedszkolaków lub też dzieci z młodszych klas. Tym razem to mama grała rolę małego dziecka, a dziecko schowane za mamą karmiło ją serkiem. W konkurencji pomagali starsi uczniowie, gdyż bardzo ważne było, by dziecko karmiące nie widziało twarzy mamy.

05.jpg

W przerwach między poszczególnymi konkurencjami uczniowie mogli zjeść kiełbaskę albo kaszankę z grilla lub uraczyć się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Nie mogło również zabraknąć lodów.


Na zakończenie tego wspaniałego dnia odbył się mecz siatkówki rodzice na uczniowie. Tym razem lepszymi graczami okazali się rodzice.

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020