phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Wyszukuj

Gmina Piątnica z dofinansowaniem na zadanie "Usuwanie wyrobów zawierających azbest"

Gmina Piątnica otrzymała informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Piątnica” złożonego w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
Z uwagi na niższe niż zakładano we wniosku dofinansowanie zadania dofinansowanie, do projektu zostaną zakwalifikowane jedynie osoby deklarujące odebranie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest pochodzących z obiektów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub rolniczą.
W związku z czym w bieżącym roku Gmina Piątnica nie obejmie wsparciem gospodarstw, które zwróciły się o wsparcie dofinansowania do
 1. demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest pochodzących z obiektów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub rolniczą
 2. demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest pochodzących z obiektów związanych z działalnością gospodarczą lub rolniczą
 3. odebrania z posesji, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest pochodzących z obiektów związanych z działalnością gospodarczą lub rolniczą.

Jako samorząd będziemy sukcesywnie aplikować o środki zewnętrzne celem wyeliminowania z posesji wyrobów zawierających azbest. Jednocześnie informuję, iż osoby zakwalifikowane do wsparcia zostaną o tym fakcie zawiadomieni.
 
Terminy odbioru azbestu z poszczególnych posesji zostaną podane po podpisaniu umowy o dofinansowanie zadania z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku i wyłonieniu wykonawcy. Ostateczny termin realizacji zadania to 31.12.2020 r.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020